Informace pro zájemce o štěňátkopups

Pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, požádáme Vás o sdělení základních informací o Vás (jaké máte se psy zkušenosti, zda již máte doma psa a pokud ano tak jakého, co od štěňátka očekáváte, v jakém prostředí bude odchováváno, zda se budete chtít věnovat sportu, výstavám, nebo si jen hodláte pořídit sympatického společníka).

 Od tří týdnů věku štěňat je možné se na štěňátka přijet po domluvě podívat, uvidíte jejich matku i naši druhou fenku a prostředí, ve kterém jsou štěňata odchována.

Pokud budete mít o konkrétní štěňátko zájem, můžeme jej pro Vás zarezervovat. Rezervace bude podmíněna složením nevratné zálohy, která bude při realizaci koupě odečtena z ceny štěněte.

Vzhledem k tomu, že máme zájem zajistit našim odchovaným štěňátkům vhodné prostředí pro další život, je v případě opravdového zájmu o jeho koupi Vaše osobní návštěva před odběrem štěněte nutná.

Při předání do nových domovů budou štěňátka očkovaná, opakovaně odčervená, čipovaná a přiměřeně věku socializovaná (vymazlená :-)).

Ke štěňátku od nás obdržíte

  • pet pas,
  • kupní smlouvu,
  • průkaz původu (pokud ještě nebude vystaven ČMKU, zašleme jej následně poštou, tato skutečnost bude součástí smluvních ujednání v kupní smlouvě),
  • startovací balíček (krmivo, hračku, deku atd.),
  • písemné základní pokyny k péči o štěňátko,
  • chovatelský servis.

Před pořízením štěněte si prosím vše pečlivě promyslete, zda na něj budete mít dostatek času, jak bude štěňátko zabezpečeno v době Vašeho zaměstnání, dovolené, nemoci apod.

V neposlední řadě také to, jestli máte dostatek finančních prostředků na zajištění kvalitní výživy a případné veterinární péče.

Ke všem uvedeným oblastem Vám rádi poskytneme konzultaci tak, abychom Vám pomohli učinit správné rozhodnutí a dobře se připravit na případný příchod dalšího člena Vaší domácnosti.

Snažíme se udělat maximum pro to, abychom odchovali zdravá štěňátka. Pro co největší eliminaci možných dědičných onemocnění jsme u našich fen provedli preventivní vyšetření

  • dysplazie kyčelních kloubů,
  • dysplazie loktů,
  • vrozených vad srdce a ledvin,
  • biochemie krve.

Výsledky všech vyšetření byla negativní.

Budeme velice rádi, když nás budete informovat o tom, jak štěňátko roste, pošlete fotku apod.

Vzhledem k tomu, že nemáme zájem podporovat tzv. množírny a nepřejeme si, aby námi odchovaní psi byli používáni k loveckým účelům, bude kupní smlouva obsahovat závazná ustanovení zakazující kupujícímu uvedené aktivity.